Rekrabičky všude

Od března jsme zase o krok blíž k udržitelnosti. Hrdě hlásíme, že nasazujeme REkrabičky do všech našich kantýn a restaurací.   
  
Téma minimalizace odpadu nám není lhostejné, a proto jsme dlouhodobě hledali řešení, které bude udržitelné a zároveň funkční. To byl také hlavní důvod, proč jsme se v loňském roce spojili s českým projektem REkrabičky a vyzkoušeli je hned v několika našich restauracích a kantýnách.
Testovací provoz dopadl skvěle, návštěvníkům nevadila vratná záloha, ani poplatek za profesionální údržbu krabiček. Zpětná vazba byla tak pozitivní, že nás přesvědčila k rychlému rozhodnutí dopřát lidem tuto možnost na všech místech Perfect Canteen. Logisticky a systémově, ale není jednoduché takový krok zvládnout ze dne na den, proto jsme se rozhodli pro postupné nasazování REkrabiček v průběhu následujících tří měsíců. 
Věříme, že se nám tímto způsobem podaří snížit využívání jednorázových krabiček.

Jak jsme na to šli

I když se může zdát, že je všude kolem nás obrovská spousta možností, v gastronomii není otázka obalů tak jednoduchá. Je třeba zachovat hygienické a legislativní podmínky. Je tu například zodpovědnost za to, co naše jídlo způsobí až 48 hodin po podání. I tento fakt sehrál pro naše rozhodování důležitou roli. Prolistovali jsme spoustu katalogů, byli účastníky mnoha callů a schůzek. Ze všech možností jsme si pak vybrali tři následující. Skleněné obaly byly pro nás zpočátku jedničkou. Zjistili jsme ale, že v rámci recyklace jsou pro planetu překvapivě daleko náročnější než plasty. Kompostovatelné plasty jsou zase finančně náročné, navíc jejich kompostování je možné jen díky splnění určitých podmínek. Skvělým řešením se pro nás nakonec staly právě REkrabičky, které eliminují všechny tyto problémy. Není potřeba nic recyklovat, jen zaplatit zálohu 80 Kč a po použití je nechat profesionálně ošetřit za poplatek 5 Kč. Tato jednoduchá a čistá cesta má u nás zelenou.
 
 
 
 

Další aktuality

Galerie