PRVNÍ VEGANSKÁ KANTÝNA V EVROPĚ

Součástí DNA Perfect Canteen jsou inovace. Změnili jsme obraz firemního stravování a dál pokračujeme v hledání nových cest. Naším nejčerstvějším prvenstvím v rámci České republiky i Evropy je veganské coworkingové samoobslužné bistro. Tento unikátní projekt Perfect Canteen a Komerční banky dává zaměstnancům větší svobodu a možnost volby.    To nejlepší z rostlinné kuchyně teď mají možnost ochutnat zaměstnanci Komerční banky v novém coworkingovém samoobslužném bistru.
První veganská kantýna v České republice stojí na myšlence udržitelnosti ve všech aspektech. Rostlinná strava je totiž minimálně třikrát méně náročná na zemědělskou půdu, velkou roli hraje nejen nižší uhlíková a nižší spotřeba pitné vody při její výrobě, ale také etické důvody a zdravotní benefity. Lidé se stále více zajímají o to, co jedí a dbají na zdravý životní styl. Téměř třicet procent Čechů chce do svého jídelníčku v budoucnu zařadit více rostlinných produktů a Perfect Canteen na tento nový trend pružně reaguje.
Jen za poslední rok se produkce veganských jídel v Perfect Canteen zvýšila o 100% a Filip Sajler se stal novým ambasadorem iniciativy rostlinně.
 
První veganská kantýna Veget cowork je novým benefitem pro zaměstnance Komerční banky, kteří si mohou každý den vybírat z mnoha variant teplých i studených jídel. Veganský oběd se skládá z několika komponentů. Jsou to luštěniny, obiloviny, teplá zelenina, veganská alternativa hlavního jídla a omáčky.

Podívejte se na kantýnu

Na VEGEt
Otevřeno je každý pracovní den již od osmi hodin a hosté si mohou vybrat na co mají chuť, sami si jídlo namarkují, a nakonec také sami zaplatí na samoobslužné pokladně. Vše je založeno na vzájemné důvěře mezi zaměstnavatelem a jeho zaměstnaci.
Jídlo je dostupné celých 24 hodin, odpoledne již ve formě sladkých a slaných vege snacků a teplých a studených nápojů. Vše je bez obalu. Jediným omezením je to, že se jídlo nesmí odnášet mimo prostory kantýny. Vše, co zůstane na talíři se následně kompostuje a dál využívá.
Z kávové sedliny se vyrábí kosmetika a volně rostoucí bylinky zavěšené v prostoru tu rostou slouží k dochucování pokrmů. Ve Vegetu se nevytváří žádný odpad, který by se ekologicky nezužitkoval a nepoužívají se žádné plasty. A my v Perfect Canteen věříme, že se tento koncept stane inspirací i pro další firmy.    

Další aktuality